Květná 1794 ručne fúkaný džbán Polka svetlo zelená 1200 ml

Ručne fúkaný džbán Polka Dot Alexandrite 1200 ml bol vyrobený z bezolovnatého krištáľového skla v tradičnej českej sklárni Květná 1794. Džbán je vhodný na pivo, vodu, džús a iné nealkoholické nápoje.

Dostupnosť Skladom (1 ks)
Možnosti doručenia
€75,20 / ks €62,67 bez DPH
Květná 1794 ručne fúkaný džbán Polka svetlo zelená 1200 ml
Polka dot 1200 ml svetle zelena
Novinka

Výroba

Najprv je potrebné navrhnúť tvar výrobku. Taký, ktorý bude nielen dobre vyzerať, ale bude aj funkčný, s ktorým nápoj naplno rozvinie svoj potenciál. Potom majster formár vytvorí formu z bukového dreva. Forma musí byť presná na desatinu milimetra, aby každý kus zodpovedal svojou veľkosťou a tvarom.

Sklársky majster potom vyfúka bezolovnatú sklovinu roztavenú pri teplote viac ako 1200 °C do tvaru, ktorý zodpovedá drevenej forme, v ktorej sa potom dofúkne. Čím kvalitnejšia je sklovina a čím vyššia je teplota, tým odolnejší je výsledný výrobok, a to aj pri ľahkosti a tenkosti, ktoré ponúka ručné fúkanie.

Pri pohároch na víno sa spodná strana kalicha pretaví a roztavený smalt sa potom vytiahne špeciálnymi kliešťami, aby sa vytvorila nožička, ktorá sa nazýva stylet. Štýl musí byť tenký, ale zároveň odolný, aby ľahko vydržal intenzívne poklepávanie a umývanie v umývačke riadu. Pri produktoch, ktoré nožičku nemajú, dochádza k postupnému ochladzovaniu produktu. Ale vinné poháre (resp. poháre s nožičkou) ešte zďaleka nie sú u konca!

Na vytvarovaný a vychladnutý stylet (nožičku) sa nakvapká trochu roztaveného smaltu a pomocou klieští sa vytvaruje do spodnej časti skla, tzv. dynko. Roztavená sklovina sa už so stuhlým materiálom neoddeliteľne spojí. Nie je teda potrebné žiadne lepidlo ani zabrúsenie spojov.

Na odrezanie vrchnej časti výrobku sa používa diamant. Okraj sa potom zabrúsi a vyleští plameňom. Pri brúsených alebo dekorovaných výrobkoch nasleduje starostlivá ručná práca.

V predposlednom kroku sa každému výrobku venuje veľká pozornosť. Do ďalšieho kroku, ktorým je vytlačenie loga FLOWER 1794 a zabalenie na cestu k vám, môžu postúpiť len chyby bez zjavných chýb.

SKUTOČNE RUČNÁ VÝROBA

Je rozdiel medzi ručne fúkaným a ručne brúseným sklom? Áno! Mnohé výrobky môžu byť prezentované ako ručne brúsené alebo ručne dekorované. To neznamená, že toto sklo prešlo rukami sklárskeho majstra. Znamená to len to, že bolo vyrobené strojovo a potom ho niekto brúsil alebo dekoroval. Nemá teda nič spoločné s tradíciou ručnej výroby a zachovaním remeselnej zručnosti. Rozdiel v kvalite takéhoto výrobku je viditeľný na prvý pohľad - strojovo vyrobené poháre zvyčajne nedosahujú takú tenkosť ako ručne vyrobené. Hlavnou vecou však je, že stroj nedokáže vyrobiť pohár z jedného kusu skla, takže stopka musí byť prilepená k poháru, čo má za následok výraznú stratu pevnosti. Strojové sklo je preto krehkejšie a vo všeobecnosti náchylnejšie na rozbitie. Naproti tomu ťahaná stopka z rúk sklárskeho majstra zaručuje vysokú odolnosť skla voči poškodeniu aj pri zachovaní extrémnej tenkosti skla. Skláreň KVĚTNÁ 1794 sa hrdo hlási k tradícii ručnej výroby, preto sú všetky naše výrobky vyrábané ručne.

Dodatočné parametre

Kategória: Sklenené džbány
Počet kusov v balení: 1 kus
Vlastnosti skla: Zdobené sklo, Farebné sklo, Ručne fúkané sklo, Ručne maľované sklo
Typ balenia: Darček bez saténu
Typ nápoja: Voda a nealko, Pivo
Farba skla: Violet
Materiál: Ručne fúkané sklo
Možno umývať v umývačke riadu: nie
Výška: 28,5 cm
Priemer dna: 12,5 cm
Farba: Fialová
Materiál: Ručne fúkané sklo
Vhodné do umývačky: Nie
Kusov v balení: 1

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

VYROBENÉ RUČNE V ČECHÁCH SA STÁROČNOU TRADÍCIOU

KVĚTNÁ 1794 je jednou z najstarších sklárnen v strednej Európe. Skláreň sa špecializuje na fúkané, ručne tvarované sklo, ktoré sa zdobia brúsením, leptaním, maľovaním, matovaním, rytím a pieskovaním. Už viac ako 200 rokov skláreň vyrába nápojové a dekoratívne sklo klasických aj moderných tvarov podľa návrhov popredných výtvarníkov v 16 základných farbách. Český krištáľ z Kvetnej sa vyváža do mnohých krajín po celom svete. Skláreň spolupracuje s poprednými českými, ale aj európskymi dizajnérmi.

Podobné produkty